ihracat-destek

Alım Heyetleri

Bosphorus Trade Centers, Afrika Ticaret Merkezleri alım heyetleri konusunda ihtisaslaştırılmış ileri derecede danışmanlık hizmeti vermektedir. Alım Heyetleri konusunda şirketimiz 8 yıldır aralarında Müsiad, Deik, İmmib, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri, Ostim İş Makinaları Kümelenmesi, Türkiye İmsad, Ekonomi ve Ticaret Derneği ve son olarak da 2020 yılında aldığımız yeni projemiz SAHA EXPO 2020 Savunma ve Havacılık Uzay Sistemleri Fuarı gibi çok sayıda önemli kurum, kuruluş ve projede hizmet vermiştir.

Alım Heyeti çalışmalarında Ticaret Bakanlığının prosedürlerine uygun, dökümantasyonu eksiksiz bir şekilde hazırlık yapılmaktadır.

Afrika Ticaret Merkezleri , Bosphorus Trade Centers alım heyetleri çalışmalarında 2 form ile alıcı firmanın tüm detaylarına ulaşır, bu formlardan ilki Ticaret Bakanlığı’nın alım heyeti yönetmeliğinde geçen bilgi formudur, diğeri ise Bosphorus Trade Centers uzmanları tarafından her sektöre ayrı ayrı tespit edilip hazırlanan müşteri izleme ve takip formudur.

Alım Heyeti Çalışmalarında uygulanan stratejileri şöyle sıralayabiliriz

  • Sektörel İhtisaslaştırılmış Saha Çalışmaları: Dünyanın 41 ülkesindeki en az 5 yıl ve üstü sürelerde çalıştığımız acentalarımızla yurt dışından alım heyeti getirilecek sektöre göre ilgili ülkelerde saha çalışması yaparak firmaların tespiti sağlanır. Bu çalışmada hem katılımcı firmalar tespit edilir hem de ileride çıkabilecek bir soruna karşı mağazası / deposu /şirket merkezi fotoğraflanır. Kartvizit, tanıtım broşürü gibi ek materyaller toplanır ve bilgiler şirketimizin kendi yazılımı olan manyimporters da toplanır.
  • Call Center Hizmeti: her ülkede toplanan veriler o ülke ofislerindeki ekipler tarafından tek tek aranılarak etkinlik duyurusu tekrarlanır, katılımcıların kişisel ve kurumsal telefonlarından aranılarak ayrı ayrı alım heyeti süreç bilgilendirmesi yapılır.
  • Web tabanlı Hizmetler: Bosphorus Trade Centers , alım heyeti çalışmalarında potasiyel alıcılara e -mailler göndererek bilgilendirmeye devam eder. Her alım heyeti çalışması için bir eşleştirme web sitesi hazırlar ve tüm katılımcıların bu web sitesi üzerinden kayıt ve eşleştirme yapmasını sağlar. Randevu oluşturma süresinde yine bir b2b yazılımı ile süreci yönetir ve şirketler bu yazılım sayesinde eşleşir.
  • Alım heyeti çalışmalarında vize takibi, havaalanı karşılama , otel transferi, fuar veya forum alanı transferi, b2b masalarına yerleşim, randevunun gerçekleşmeme ihtimaline karşı alım heyetinin alanda takibi, whatsapp bilgilendirme gruplarının kurulması, tercümanlık hizmetleri, sektörel bilgi ve danışmanlık gibi alım heyeti süreçlerinde tüm yan destek hizmetlerini sunuyoruz.

Bosphorus Trade Centers, alım heyetleri ile Avrupa’dan Afrika’ya, Amerika’dan Asya’ya alım heyeti çalışmalarınızda destek olmaya devam ediyor. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.